Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
desna2015

Волею обставин матч дванадцятого туру, який наша команда мала б зіграти на стадіоні імені Гагаріна, довелося проводити практично без «дванадцятого гравця» на нейтральному полі в сусідній області. А це ще й додаткові витрати сил, часу, коштів. Однак, як-то кажуть, добре те, що добре закінчується. А результат красномовний: «Десна» — «Суми» — 4:1.

Коли поле нейтральне

По ідеї, гра мала б відбутися у Борисполі. В усякому разі, саме тамтешній стадіон визначений як резервна арена «Десни». Але… «Директор стадіону у відпустці, а без нього належним чином вирішити питання, пов»язані з проведенням цього матчу, просто нікому», — таким було пояснення ситуації. Якби ж матч все-таки відбувся у Борисполі, то певний інтерес до нього, безперечно, був би. Бо легендарний «Борисфен» 90-их, що пройшов шлях від другої до вищої ліги чемпіонату України, асоціюється і з початкуючим тоді тренером Рябоконем, і з такими нинішніми гравцями «Десни», як Мельник, Кондратюк, Смалько. У футбольної ж Білої Церкви – своя історія. Тож не дивно, що гра двох заїжджих команд , якщо брати по великому рахунку, залишилася у місті непоміченою.

У Білу Церкву обидві команди прибули, так би мовити, на протилежних емоційних зарядах. Чернігівці – переживши після чотири матчевої безпрограшної серії дві поразки поспіль, які відкинули її мало не на самісіньке дно турнірної таблиці. Сумчани – перервавши п»ятиматчеву чорну смугу гостьовою нічиєю і домашньою перемогою з розгромним рахунком. Відзначимо також , що у протистоянні з «Черкаським Дніпром» зазнали ушкоджень воротар Сергій Сітало та нападник Олександр Іващенко і у тренуваннях перед матчем із «Сумами» участі вони не брали. Те ж саме стосується оборонця Вадима Жука , якого наздогнала вірусна інфекція.

А серед нечисленних уболівальників ( разом з кількома чернігівськими фанатами їх на стадіоні «Трудові резерви» назбиралося близько сотні) цього прохолодного жовтневого надвечір»я домінувала нейтральна позиція. Втім, головним стало те, що деснянці не тільки були номінальними господарями поля, а й виявилися реальними господарями самої гри.

Автори і асистенти

Як зазначив на післяматчевій прес-конференції головний тренер «Сум» Юрій Ярошенко, до поєдинку з «Десною» вони готувалися вельми ретельно. Йшлося, зокрема, і про те, що треба бути обачнішими не тільки у власному штрафному майданчику,а й на підступах до нього, адже в чернігівській команді є Чепурненко, котрий уміє класно виконувати штрафні.. Однак на 42-ій хвилині завдяки саме фірмовому удару зі стандарту і було відкрито рахунок. Євген влучив у самісіньку «дев»ятку» . А через лічені хвилини трапився і гол у роздягальню. Перервавши флангову передачу наших, опорний оборонець сумчан спробував розрядити обстановку. Однак, опинившись тут як тут, на підбиранні відмінно зіграв Руслан Кісіль. З лінії штрафного майданчика він завдав удару, який виявився невідпорним.

Що ж, у першому таймі деснянці і краще атакували, і краще захищалися. Не втратили вони контроль за грою і після перерви. І в результаті, використавши гострі флангові подачі партнерів,

дубль оформив Есеола. На 55-ій хвилині йому вдало асистував Кісіль. Коли ж уже розпочався відлік додаткового часу,в аналогічній ролі відзначився захисник Рудольф Сухомлінов. А в проміжку між цими голами, на 81-ій хвилині, номінальні гості «розмочили» рахунок. Причому гольову ситуацію створили …не вони. Голом взагалі не пахло. Але…

«Не думай про секунди зверхньо»

Заради справедливості треба сказати, що захищаючи ворота «Десни» після довгого сидіння на лавці , Олег Шевченко загалом справив приємне враження. Однак коли у тебе немає належної ігрової практики, то не дивно,що окремі воротарські навички притупляються. От і Олег на 79-ій хвилині мимоволі «накосячив». Збираючись ввести м»яч у гру, він не зчувся, як протримав його в руках більше передбачених правилами шести секунд . Ясна річ, якщо на табло красномовні 3:0, то не є зумисне затягування часу. Але і правила є правила. Тож у нашому штрафному майданчику арбітр Юрій Іванов все ж призначив у наш бік вільний удар, а сумчани у свою чергу не втратили цей шанс.

Чесно кажучи, саме такий рахунок 3:1, був би для цієї гри найбільш об»є ктивним. Адже як у першому, так і в другому таймі підопічні Юрія Ярошенка швидко переходили в атаку, багато комбінували. Але при цьому «розбазарили» немало гострих моментів. Та й у захисті не обійшлося без прикрих помилок.

Сонячні події Вадима Мельника

У кінцевому ж підсумку вікторія «Десни» у Білій Церкві виявилася переконливою. І команда присвятила її сонячній події ужитті свого капітана. Напередодні гри, 8 жовтня, Вадим Мельник вдруге став батьком. І, як і першого разу, дружина подарувала йому сина.

Тим часом безпосередньо і сам щасливий батько по-футбольному теж відсалютував поповненню у власній родині. Він досить вдало провів цей поєдинок, який, до того ж, став для нього сотим у складі «Десни». А всього у чемпіонатах України на рахунку цього чудового футболіста уже більше півтисячі календарних матчів.