Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна

Президент – ЧЕБОТАРЬОВ Олексій Едуардович

В історії «Десни» рік 2015-ий позначено трьома п’ятірками. У квітні минуло 55 літ звідтоді, як створена чернігівська команда майстрів провела свій перший офіційний матч. А у липні виповнилося п’ять років спортивно- футбольному клубу «Десна», чия поява влітку 2010 дала змогу Чернігову не зникнути з карти професіонального чоловічого футболу України.

15 червня Федерація футболу України відмовила ФК«Десна», у наданні професіональної ліцензії на сезон 2010/11. Клуб, кинутий напризволяще тодішнім його президентом Поворознюком, було виключено з ПФЛ, і він припинив існування.

До старту ж нової першості залишалося зовсім небагато часу. Але за сприяння міської влади і завдяки столичній компанії БСМ (Бізнес. Спорт. Милосердя) ( президент – Олексій Чеботарьов). «Десну» вдалося врятувати під егідою нового футбольного клубу. Щоправда, у першій лізі Чернігів не залишили.

9 липня 2010 року Професіональна футбольна ліга включила новостворений спортивно-футбольний клуб «Десна» (Чернігів). Першим очільником якого став Юрій Тимошок – тодішній голова спостережної ради Чернігівського лікеро- горілчаного заводу, у другу лігу чемпіонату України. При цьому склад команди формувався з нуля за лічені дні до початку чемпіонату. У першому офіційному матчі сезону за «Десну» було заявлено всього 14 осіб, із яких лише один гравець виступав за «Десну» у попередньому сезоні. Серед інших виникла і проблема тренерського штабу. Так що у директора СФК Ігоря Ушарука, клопотів було предостатньо.

І ось позаду – перше п’ятиліття. За три сезони пройдено шлях від «нульової» команди до титулу абсолютного чемпіона другої ліги, Відтак очолювана знаним в Україні тренером Олександром Рябоконем «Десна» одразу показала себе і в першій лізі, посівши у двох сезонах поспіль п’яте місце. Спершу – за додатковим показником, потім – одноосібно. А Олексій Чеботарьов (він – президент футбольного клубу 2012 року), забезпечуючи стабільне як для сьогоднішніх реалій фінансове становище «Десни», націлює команду на нові турнірні звитяги.