Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
нива десна

Провівши у суботу виснажливий кубковий матч з додатковим часом і післяматчевими пенальті, деснянці мусили уже через три дні знову вийти на футбольне поле. А для цього довелося подолати неблизький шлях (майже 600 кілометрів) до славного міста Тернополя, де волею календаря першої ліги їх очікувала тамтешня «Нива», котра,вибувши із кубкової боротьби на попередньому етапі, мала у змагальному режимі десятиденну передишку.

Готуючись до поєдинку з нашою командою, «аграрії», як повідомляв сайт їхнього футбольного клубу,кілька днів поспіль особливу увагу приділили відпрацюванню атакуючих дій і стандартів. Але у першому таймі це, можна сказати, ніяк не позначилося. Господарі тричі виконували з небезпечних точок штрафні і стільки ж разів подавали кутові. Однак «дальнобійна артилерія» стріляла в основному «по горобцях».А у боротьбі на «другому поверсі» нашим вдавалося розряджати обстановку, чому сприяла успішна гра на виходах воротаря Сітала. А ось до його тернопільського колеги Поштаренка м»яч взагалі майже не доходив – ще на підступах до штрафного майданчика атакуючі дії деснянців, як правило, захлиналися.

Що ж, у жодному з проведених у нинішньому сезоні матчів наша команда у першому таймі ще не забивала. І сумна тенденція продовжилася цього разу. А після перерви, коли все очевиднішою ставала втома чернігівців, тернополяни забили два голи і вперше в історії протистоянь з «Десною» у чемпіонатах незалежної України здобули перемогу.

Йшла 48-а хвилина, коли господарі провели динамічну контратаку, яка не знайшла енергійного спротиву наших, і Ярослав Захаревич, стрімко увірвавшись у штрафний майданчик, хльостким ударом «пробив» голкіпера. Ясна річ, надалі деснянці прагнули уникнути поразки. Але як це зробити, якщо негусто навіть напівмоментів? Втім, в одній із ігрових ситуацій дуже близьким до гола був Чепуренко. Однак завдяки рикошету і поперечці господарі врятувалися. В аналогічній ситуації легким переляком відбулися і гості. А розв»язка стала очевидною на 82-ій хвилині, коли тернополяни спромоглися закріпити гольову перевагу. Зафіксувавши порушення правил з боку Сітала, суддя зустрічі «нагородив» його жовтою карткою і показав на

одинадцятиметрову позначку. Відтак той же Захаревич відзначився і з пенальті

. Доводиться також констатувати: у результаті ігрового зіткнення ще у першому таймі через травму голови залишив поле капітан «Десни» Вадим Мельник. «Там стільки крові було…» — співчутливо свідчив в Інтернеті тернопільський уболівальник. У той же час через проблеми зі зв’язками і цей матч пропускав визнаний лідер нашої команди Єгор Картушов.

Разом із тим протистояння у Тернополі, розбурхавши негативні емоції, подарувало і певний позитив. Мова про те, що, будучи заявленими перед закриттям трансферного вікна, у цій грі в складі «Десни» дебютували два новобранці з вищолігівським досвідом. Це оборонець Дмитро Задерецький (вихованець СДЮШОР «Десна») і нападник Олександр Іващенко.

А ось усі футболісти, що зіграли цього разу у футболках «Десни»: Сергій Ситало, Олександр Іващенко (Петро Кондратюк, 67), Вадим Жук, Павло Щедраков, Вадим Мельник ( Дмитро Задерецький,30), Євген Чепурненко, Вадим Бовтрук, Руслан Кісіль, Рудольф Сухомлинов , Костянтин Кравченко (Адеринсола Есеола,46), Олександр Іоша.

У підсумку ж до двох домашніх осічок нашої команди додалася ще й перша у новому сезоні поразка в гостях. І якщо програші «Динамо-2» та «Геліосу» були, як кажуть, не по грі, то у славному місті Тернополі явно розчарували як результат, так і сама гра команди. Звісно, після кубкових перипетій, які забрали вельми багато і фізичних, і моральних сил, одразу переключитися на черговий календарний матч було непросто. Але ж минулої суботи, здолавши по пенальті львівські «Карпати», не менше «наїлася футболу» кіровоградська «Зірка». Однак це не завадило їй у середу розгромити ФК «Тернопіль» — 6:0. Щоправда, на противагу кіровоградцям, які матч п»ятого туру проводили на своєму полі (та ще й на емоційному підйомі), наші хлопці мали явно менше часу, щоб відновитися, оскільки мусили здійснити 576 -кілометрову «прогулянку» до Тернополя. І все ж, і все ж…

А поточні обставини не дають команді спуску. 30 серпня «Десна» має приймати на стадіоні імені Гагаріна кіровоградську «Зірку», яка приїздитиме до Чернігова у ранзі лідера першої ліги.