Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
іллічівкць десна

З початку нинішнього сезону «Іллічівець», що, як відомо, потрапив на переекзаменовку у першу лігу, явно недобрав очок. Однак саме протистояння з нашою «Десною» обернулося до майже стовідстково оновленої маріупольської команди першою поразкою на своєму полі.

Тисяча (без кількох десятків) кілометрів – така відстань від Чернігова до Маріуполя. І, зігравши у суботу, 19 вересня, виснажливий матч під не по-осінньому пекучим сонцем на київській «Оболонь –Арені», деснянці у понеділок пізно ввечері вирушили у далеку дорогу на Приазов’я, вельми наближене до зони АТО. А маріупольцям не треба було нікуди їхати. Вони у свою чергу приймали «Нафтовик –Укрнафту» і створили стільки гольових моментів, шо могли б розраховувати на більше, ніж підсумкове 1:1.Відтак у Маріуполі робилися оптимістичні прогнози на поєдинок з «Десною». Але…

На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Іллічівця» Валерій Кривенцов висловив незадоволення грою своїх підопічних . «На установці ми просили футболістів перші 15 хвилин пресингувати суперника, не даючи можливості робити навіть по дві передачі, — сказав він.- Однак, почавши гру, ми стали притискатися до центру поля і відходити на свою половину…»

Що ж, кожна команда грає настільки, наскільки дозволяє суперник. А у «Десни», звісно, був свій план на гру. І вона з перших хвилин засвідчила, що бачить своє щастя у чужих воротах.

Зазначимо, що свого часу кілька гравців нашої команди грали за вищолігівський «Іллічівець». Зокрема, чотири сезони виступав у його складі Мельник. Причому, як і у «Десні», він теж був капітаном. І саме колишні «іллічівці» примусили воротаря господарів Гальчуна уже в дебюті матчу пережити три серйозні загострення біля його володінь. Після розіграшів кутових той же Мельник і – двічі — Кісіль були близькими до того, щоб відкрити рахунок, однак цьому завадив голкіпер. А пізніше Кісіль, промчавши лівим флангом, видав чудову передачу на Іващенка, і той у боротьбі із захисником спромігся завдати точний завершальний удар. Однак Жичиков вибив м’ча з порожніх воріт.

До речі, гру у Маріуполі наші проводили тим же стартовим складом, що і попередній матч з у Києві з «Оболонню – Броварем». І, як і тоді, найбільше клопотів оборонним порядкам господарів, крім вищеназваного Киселя, завдавали Чепурненко та Бовтрук. Коли ж вичерпувалася перша півгодина ігрового часу, Бовтрук метрах у двадцяти прямо перед воротами «Іллічівця» заробив дуже небезпечний штрафний. Разом із тим Чепурненку на «Оболонь – Арені» з настільки зручної для завершального удару позиції виконувати стандарт не випадало. І він не змарнував цей шанс. В результаті обвідного удару м’яч «поцілував» штангу і по діагоналі влетів у сітку. А перед самісіньким свистком на перерву рахунок ледь не подвоїв Бовтрук. Після навісу зі штрафного (його, звісно, виконував Чепурненко) він бив у практично порожні ворота. Але у цьому матчі у маріупольців вдруге знайшовся «заступник воротаря». Удар на себе прийняв Сидоренко.

Із загроз воротам Гальчуна розпочинався і другий тайм, дві третини якого теж пройшли під диктовку «Десни». А в заключні чверть години ігрового часу молоді вихованці Валерія Кривенцова були одержимі прагненням будь-що уникнути поразки. Відтак вони створили ряд гольових ситуацій. Однак пробити Сітала, котрий знову зіграв досить надійно, їм не вдалося. А серед інших не досяг мети удар метрів із шести Безбородька — вихованця чернігівського футболу, котрий закінчував академію донецького «Шахтаря».

Звернемо увагу і на той факт, що загалом команди показали, так би мовити, чистий футбол. Недарма ж арбітр матчу Андрій Яблонський показав лише три жовті картки. І при цьому жодна з них не адресувалася деснянцям.

Після цієї перемоги «Десна» піднялася на дев’яту турнірну сходинку. Що ж стосується Іллічівця,то,на думку головного тренера «Десни» Олександра Рябоконя, яку він висловив на післяматчевій прес-конференції, молода маріупольська команда себе покаже. Їй просто ще бракує досвіду.

Додамо, що того ж дня наступний суперник нашої «Десни» — «Гірник-Спорт» із Комсомольська, якого вона прийматиме у неділю, 27 вересня, провів спаринг. І переміг аматорський ФК «Ракита» з рахунком 10:0.