Команда майстрів була створена в Черкасах 1958 року. У різні роки вона виступала під назвами: «Колгоспник», «Дніпро», 1973-1974 рр. — «Граніт», ФК «Черкаси», «Славутич». І ось тепер, з минулого сезону, — «Черкаський «Дніпро».
За всю історію «Десна» із черкащани, які ще у минулому сезоні виступали у другому дивізіоні, провела 58 матчів: «Десна» здобула 18 перемог, , зазнала 23 поразок, зафіксовано 17 нічиїх.Голи — 64 70.
Фаворитами були інші
У радянські часи: нинішній наш суперник брав участь у таких турнірах команд майстрів
1958-1970 роки — клас «Б» чемпіо нату СРСР.
1971, 1974, 1977-1984, 1988- 1991 роки — друга всесоюзна ліга (зона УРСР).
Загалом у чемпіонатах Радянського Союзу черкащани зіграли 1113 матчів: 335 перемог. 318 ні’чиїх, 465 поразок різниця м ячів — 1003-1292. В Кубку СРСР проведено 22 матчі: 11 перемог, 3 нічиї, 8 поразок, різниця м’ячів — 24-25. Улюбленцем черкаських уболівальників футболу впродовж багатьох років залишався Іван Яремчук (заслужений майстер спорту півзахисник київського -Динамо» і збірної СРС.Р. Протягом 1979-1982 років він провів у складі черкащан 131 матч і забив 13 м’ячів. У різні роки з командою працювали відомі спеціалісти: А.Д. Лерман. В.М. Гребер, В.С Жилін, В.О. Лукашенко, А найбільше, чого дніпрянам вдалося досягти у радянські часи, — участь у 1967 році в фіналі найсипьніших команд класу -«Б» (6 місце) . Крім того, у 1959 році дніпряни виборювали звання переможця IV Міжнародних ігор сільських команд соціалістичних країн у Болгарі ї А ще ставали чемпіонама України серед аматорів 1973 та 1987 років
Хотіли в еліту – потрапили в аматори
У прем єрному національному чемпіонаті України черкащани виступили невдало, посівши в першій лізі (група «А») лише 12 місце А тому в наступному сезоні змушені були виступати у другому дивізіоні. лізі Але через рік, ставши переможцем змагань серед команд другоі ліги, команда повернулася на «круги своя». І оте повернення ви явилося сенсаційним. «Дніпро» блис куче розпочало чемпіонат і навіть стало осіннім чемпіоном, але фінансові негаразди спонсора вплинули на підсумковий результат у другому колі — лише 6 місце. Поступово ж втрачаючи провідних гравців, команда впродовж трьох сезонів перетворилася на аутсайдера змагань. Зате у сезонах 1998/99 та 1999/00 років ФК «Черкаси» двічі перебував за крок від вищої ліги, але „турботлива рука»ПФЛ поставила шлагбаум на шляху до «еліти». Спочатку черкащан .змусили грати надуманий перехідний матч з іванофранківським «Прикарпаттям», потім футбольне керівництво вирішило скоротити вищу лігу до 14-ти команд. А після завершення наступного сезону черкаська команда припинила своє існування.
Професіональний статус через рік було відновлено. Однак місце у першій лізі команда здобула лише через п»ть. років. І знову було проголошено: нам потрібна вища ліга. Але по-іншому думали у федераціі футболу України і місцеві керівнки .Так що Олександр Рябоконь,, якого умовили очолити команду, майже одразу зіткнувся з величезними проблемами. І саме після отого черкаського ходіння по муках Олександр Дмитрович одержав запрошення очолити нашу «Десну»
Тим часом у класі підвищувалися краматорський «Авангард», «Суми», наша «Десна», а черкащани знову не один сезон провели у другій лізі. Зате цьогорічного літа вони упевнено стартували на першолігівському рівні, швидко адаптувавшись у лідируючій групі.
Неначе птиця Фенікс
Порівняння із птицею Феніксом, звісно, заяложене. Але що може бути точнішим, якщо у світлі вищесказаного вести мову про нинішній «Черкаський «Дніпро»?
Сам за себе говорить такий факт. Жодна з команд, які в нинішньому році приїздили на календарні матчі у Черкаси, не здобула і очка. Так би мовити, з»Їли облизня сім колективів другої ліги. А нині, коли черкащани підвищилися у класі, обпеклися і чотири представники першого дивізіону — «Оболонь -Бровар», «Іллічівець», «Суми»,»Нива». Втім, один із матчів на рідному стадіоні дніпряни всетаки програли (рахунок — 1:3). Але то був кубковий матч з дебютантом елітногодивізіону — дніпродзержинською «Сталлю». Разом із тим у п»яти виїзних матчах першої ліги черкащани набрали п»ять счок.
Ну, а лідером команди нині став вихованець чернігівського футболу, екс-деснянець Денис Скепський, котрий, забивши шість голів ( два — з пенальті) очолює змагання першолігівських бомбардирів
Прес – служба СФК «Десна»
P.S.Статистики підрахували, що у чемпіонатах України зтридцять гравців у різні сезони виступали і за нашу «Десну та черкаську команду. Це –воротарі А.Колєда С.Тюленєв, , захисники В.Дробот, О.Шубін, О.Желєзний, В.Постовой, О.Блохін, Є.Цепкало, Д.Анеліков, Є.Єлісєєв, Д.Лелюк, М.Стоян, О.Давидов, А.Бурлін, півзахисники, О.Бабор ,К.Мурашко, , Д.Скепський,, С.Гамаль, А.Кисленко, П. Кондратюк ,С.Таран, А.Кавтеладзе, Р.Городов, О.Павелько, В.Грицай, А.Крамар нападники Олег Грицай І.Четверик, , Арт.Мостовий, Р.Полтавець, а також О.Полуницький, який тепер є одним із тренерів дніпрян.
У тренерських штабах обох клубів працювали зтр України Є.Г.Школьников, , О.М.Приходько, В.П.Дубіно. Нинішній наставник «Десни» О.Д.Рябоконь був гравцем, так і головним тренером «Дніпра».Один із його теперішніх асистентів О.В.Томашевський також свого часу грав у Черкасах.