Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
desna_komsomolsk

27 вересня «Десна» в п’яте зустрінеться з «Гірником-Спортом». У чемпіонаті 2004/2005 обидва матчі виграли наші – 4:1 і 1:0. А у минулому сезоні команди обмінялися нищівними ударами. У Чернігові наші «відвантажили» чотири «сухих» голи І стільки ж м’ячів влетіло у наші ворота у Комсомольську. Відквитали ж – один. І ось – нове протистояння. Та хто ж він такий, «Гірник –Спорт» — в історичному вимірі і сьогоденні ?

Ретроспектива.У 60-ті роки минулого століття поруч з Кременчуком розгорнулося чергове всесоюзне комсомольське будівництво. На багатих покладах залізної руди в короткі строки було побудовано гірничо-збагачувальний комбінат (нині ВАТ «Полтавський ГЗК»), Поруч з ГЗК виросло місто Комсомольськ.

У першості України ФК «Гірник-Спорт» дебютував в 1995 році. А найвищим його досягненням у другій лізі до останнього часу було четверте місце в сезонах 1997-98 і 1998-99. Клуб перш за все виконував соціальну місію — забирав дітей з вулиці в свою школу, розвивав спортивну інфраструктуру в місті, давав шанс розкритися на професійному рівні своїм вихованцям. А коли було побудовано власний затишний стадіон на 2500 глядачів, кілька полів із штучним і натуральним покриттям, чітко налагоджено футбольну вертикаль від шестирічних дітей до професійної команди, президент клубу Петро Каплун прийняв рішення розвиватися далі.

…І тоді прийшов Жабченко. На пост головного тренера був запрошений Ігор Жабченко, відомий по своїй роботі з молодіжною збірною країни, кіровоградською «Зіркою» та «Сумами». Він прийняв команду в лютому 2013-го, а влітку наступного вона була уже з першолігівською путівкою і званням чемпіона другої ліги.

Думається, ніхто не очікував, що, дебютуючи у першій лізі, «комсомольці» в обох стартових матчах, які випало проводити на виїзді, здобудуть перемоги. Але і «Полтава», і «Нафтовик-Укрнафта» поступилися новачкам. Домашні ж виступи були започатковані нічиєю з кіровоградською «Зіркою» продовжилися виграшем у «Буковини» та першою в сезоні поразкою у протистоянні з дніпродзержинською «Сталлю»). А ще чотири очки дали два гостьові виїзди –у Київ і Тернопіль.

Втім, часто-густо буває, що, стартувавши на куражі, дебютант потім не витримує конкуренції з боку більш досвідчених турнірних бійців. Але у даному випадку трапилося не так. Осінню частину чемпіонату 2014/2015 «Гірник – Спорт» завершив серед лідерів. А потім, весною, теж тримав марку. У підсумку — 16 перемог, 9 нічиїх і 5 поразок . Різниця забитих і пропущених м»ячів : 44-24 .І — третє місце.

Стара слава нову любить. А нині …Після проходження четвертої частини турнірної дистанції «гірники» мають у своєму пасиві уже чотири поразки, тоді як за за весь минулий сезон, програли лише п»ять поєдинків. На старті чемпіонату 2015/2016 підопічні Ігоря Жабченка три матчі (з «Нивою», «Зіркою» та «Іллічівцем) звели унічию. А потім, після кубкової гри з київським «Динамо», якій у Комсомольську надали, можливо, надмірне значення і яка закінчилася із «нефутбольним» рахунком 0:6, стався провал. Щоправда, після трьох поразок поспіль (від «Оболоні-Бровара», «Авангарду» і «Черкаського Дніпра» ) була здобута перемога у Сумах. Але в останньому турі, приймаючи «Тернопіль», «комсомольці» знову не здобули й очка, програвши з рахунком1:3.

Відтак приходить на думку, що команду, яка потрапляє в аналогічну ситуацію,нерідко порівнюють з пораненим звіром. А він стає у багато разів небезпечнішим. Ясна річ, деснянці про це знають. Але, дай Боже, щоб таке знання проявилося і на футбольному полі.