Серед зимових новачків чернігівської Десни виділяється легіонер з Грузії — Лука Коберідзе. Півзахисник пройшов з Десною усі зимові збори, починаючи з меморіалу Макарова і закінчуючи виїздом на Західну Україну. Але лише за кілька днів до гри з Геліосом Коберідзе підписав контракт з Десною.
Легіонер вже встиг дебютувати в основному складі, провівши на полі всі 90 хвилин гри з Геліосом. В інтерв’ю клубному сайту Лука Коберідзе розповів про свою кар’єру, а також про те, як він опинився в Чернігові.
У вільному доступі про вас мало інформації, відомо лише, що ви народилися в Тбілісі і є вихованцем Зугдіді. Розкажіть, будь ласка, більш детально про свою молодість, про старт кар’єри?
Я народився в Тбілісі, але почав грати в дитячо-юнацькій школі Зугдіді. У цьому клубі приділяють велику увагу молодим гравцям, і на даний момент в Зугдіді найсильніша школа в Грузії після тбіліського Динамо.
Після закінчення школи мене запрошували в дубль Динамо, але я відмовився, тому що вже грав в основному складі Зугдіді. Там я відіграв три сезони, і після закінчення контракту вирішив не продовжувати угоду, а змінити обстановку. Так я опинився в Гурії, де і грав до приходу в Десну.
У чемпіонаті Грузії ви зіграли 42 матчі, але не змогли забити жодного м’яча. Вам просто не щастило чи у вас зовсім інші обов’язки на полі?
Як це не банально звучить, але головне, що перемагає команда. Я виконую тренерську установку і більше граю на оборону. Як приклад, чи багато забиває Бускетс в Барселоні? У мене такі ж функції на полі як у Серхіо в каталонському клубі, але, на жаль, не така майстерність, як у іспанця.
У графі забитих м’ячів у вас поки що нуль, але ось по жовтим карткам ви явно серед лідерів. Тільки в сезоні 2014/2015 ви отримали 11 попереджень. Вас не називали в Грузії «грубим» гравцем?
Я не вважаю себе грубим гравцем, просто всі 90 хвилин зосереджений тільки на грі, і мені часто доводиться вступати в боротьбу, відбирати м’яч, що і призводить до жовтих карток. Але у мене такий стиль гри, згадайте, як грав Канкава в Дніпрі. До речі, Джаба для мене -справжній приклад для наслідування. Я багато працюю над собою і намагаюся досягти висот Канкави.
Наскільки нам відомо, чернігівські вболівальники завжди дуже тепло ставились до грузинських футболістів, ви вже відчули підтримку фанатів?
Вболівальники — це найголовніше у футболі, адже ми граємо саме для них. Завжди приємно грати, коли тебе підтримує весь стадіон. Ми ще не проводили домашніх ігор в цьому році, але сподіваємося, що своєю грою зможемо заслужити повагу вболівальників.
Ви пройшли всі збори з Десною, починаючи ще з меморіалу Макарова, а контракт підписали вже перед стартом чемпіонату. Як взагалі виник варіант з Черніговом, на скільки розрахована угода?
У Десні я опинився за допомогою екс-гравця чернігівської команди — Левана Гулордава. У мене було кілька варіантів для продовження кар’єри, але Леван переконав, що в Чернігові будують хорошу команду і з великою перспективою.
Ще один аргумент — приклад Давида Таргамадзе. Він також прийшов в клуб першої ліги — Олександрію, і зміг не тільки вийти в прем’єр-лігу, але і потрапити в донецький Шахтар. Я також мрію вийти з Десною в Прем’єр-лігу, і я дійсно вірю в цей проект, інакше б не підписав тривалий контракт до 2018 року.
Ви пройшли три збори з Десною і вже взяли участь в офіційному матчі. Встигли знайти спільну мову з новими партнерами?
В цьому плані мені дуже пощастило, в команді прийняли добре, всі хлопці молодці, а мікроклімат в колективі якщо і не ідеальний, то дуже близький до нього. Я щасливий в Десні, і вдячний за це своїм партнерам і тренерському штабу.
У грі з Геліосом ви були одним з кращих на полі, а єдиний м’яч забили саме після вашого відбору в центрі поля. Розкажіть трохи про дебютній грі, як вдалося досягти такого результату?
Я категорично не згоден з такою оцінкою, вся команда зіграла добре, і не варто виділяти когось одного. А що стосується моменту з голом, то я просто відпрацьовував тренерську установку, ну і здорово, що так вийшло.
Щодо дебютного матчу, то хвилювання не відчував, було просто цікаво. Адже в Грузії з повагою ставляться до українського чемпіонату, і я хотів відчути на собі, який він, український футбол.
Ви грали у вищому дивізіоні Грузії, а тепер в першій лізі України, порівняйте силу чемпіонатів, де складніше грати?
Кращі клуби першої ліги боролися б за перші місця в Грузії. По суті, перша ліга України рівна за силою чемпіонату Грузії. Хіба що стиль гри трохи інший — тут багато боротьби, команди грають в силовий футбол, а в Грузії грають в більш технічний футбол.