Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
DSC_4771

— Ти з футбольної сім’ї, і батько, і дядько грали на професійному рівні. По суті, у тебе не було іншого виходу окрім футболу? Розкажи, як потрапив у великий футбол

— В тому що у мене не було юного виходу є частка правди, але все одно це була моя ініціатива, а вже сім’я просто підтримала моє рішення. Я бачив, як вони грають, часто бував на стадіонах, тому вже в дитячому віці я визначився з улюбленим заняттям. І, як виявилося, не прогадав, адже футбол це моє хобі і робота одночасно.

— Ти пройшов усі вікові групи Динамо, розкажи, як потрапив в структуру київського клубу?

— Батько привів мене в дитячу школу Динамо ще в шість років. Першими тренерами були Хмельницький і Ястребинський, потім працював з нині покійним Євгеном Рудаковим. Пройшов усі етапи підготовки в легендарній школі на Нивках, застав і період, коли там згорів манеж. Ну а після випуску зі школи потрапив в Динамо 2.

До речі, починав я на позиції нападника, і лише ближче до випуску зі школи перекваліфікувався в захисника.

-Багато випускників динамівської школи потрапляють в другу команду, серед них і ти. Відчув різницю між юнацьким футболом і дорослим

— Велика частина нашого випуску перейшла в дубль Динамо, а я опинився в Динамо 2. Тоді команду тренували Литовченко і Калитвинцев, в той рік вони виграли юнацький чемпіонат Європи, який проходив в Україні. Природно, що кістяк тієї команди складали чемпіони Європи — Рибалка, Коркішко, Люлька, Гармаш, Макаренко, Допілка. Те Динамо-2 було дуже сильним, і за складом, і за тренерам. Потім я працював під керівництвом Андрія Леонідовича Гусіна.

По закінченню контракту, поговоривши з Гусіним, я вирішив змінити обстановку, так як не завжди потрапляв до основного складу. Але, як виявилося, далеко не пішов. Хацкевич забрав мене в дубль Динамо.

— З дубля Динамо ти потрапив до Миколаєва, але зіграв лише один матч і, по суті, на півроку залишився без великого футболу, що там сталося?

— У мене був діючий контракт з Динамо, але так як я не грав усі матчі в основному складі, вирішив змінити обстановку. Головний тренер Миколаєва Олег Федорчук запросив мене в команду і пообіцяв ігрову практику. Для молодого футболіста дуже важливо багато грати, тому я і погодився на цю пропозицію, хоча Хацкевич пропонував залишитися в Динамо.

Але, як виявилося, це було неправильне рішення. Федорчук, по суті не дав мені шансу себе проявити — три перші ігри залишив в запасі, а потім випустив у стартовому складі у виїзному матчі проти лідера чемпіонату алчевської Сталі. Гра мені не вдалася, тут нема чого приховувати, але головний тренер Миколаєва після цієї гри просто перестав ставити мене в склад, так нічого і не пояснивши. Тому я пішов з Миколаєва, залишатися там просто не було сенсу. А так як гравець протягом одного сезону не може грати більше, ніж в двох клубах, до кінця чемпіонату я просто підтримував форму з дублем Динамо.

— Під час вимушеного простою шукав варіанти продовження кар’єри?

Звичайно. Їздив на перегляд в Білорусі і Бельгію. У Бельгії я потрапив в команду першого дивізіону Руселаре, яку тоді очолював наш співвітчизник Сергій Серребренніков. У Бельгії мені сподобалося, але я не зміг там залишитися через відсутність паспорта Євросоюзу, а за їхніми законами мені, як легіонеру, треба було платити просто захмарну зарплату.

— Як виник варіант з Десною?

— У мене була можливість піти в дніпродзержинську Сталь або Десну. Але, порадившись з батьком і дядьком, прийняв рішення піти до Рябоконя. Я знав від інших хлопців про його методи тренувань, знав, що це сильний тренер, тому прийняв рішення їхати до Чернігова, тим більше, що і від мого рідного міста не далеко. Як виявилося, прийняв вірне рішення і провів непоганий сезон в Десні

— Ти відіграв успішний період в Чернігові, провів 38 матчів, а команда посіла високе п’яте місце. Але ти все ж вирішив спробувати щастя в Латвії, що спонукало до такого рішення?

— Мені в Чернігові подобалося, але, що ж це за футболіст, який не хоче прогресувати? У Сконто у мене була можливість спробувати свої сили в єврокубках, мій друг Віталійс Ягодінскіс запропонував спробувати і я з радістю прийняв пропозицію латвійського клубу.

— Що сталося з Сконто, встиг провести хоч одну гру там?

— Офіційних матчів команда не проводила, встиг тільки зіграти в зимовому турнірі. Відіграв непогано, тренери були задоволені. Але виникли проблеми з фінансуванням клубу, ситуація там непроста і тягнеться з 2012 року, тому клуб був змушений покинути вищий дивізіон.

— Ти знову повернувся в Десну, це була твоя ініціатива або тренерського штабу?

— Це було обопільне рішення. Я знав куди повертаюся, знав клуб і місто, розумів, що можу допомогти команді, а тренерський штаб і керівництво також був зацікавлений у моїх послугах. Тому із задоволенням повернувся в Десну, якби це була інша команда, то добре б подумав, а так в Чернігові хороший колектив, відмінні вболівальники і грамотний тренерський штаб.

— Але повернення виявилося не таким яскравим, як до цього. У весняній частині сезону ти зіграв п’ять матчів за Десну. Причому після матчу з Геліосом потрапив в символічну збірну туру. Але ближче кінця чемпіонату більше залишався на лавці. Чому так сталося і як оціниш свій виступ у весняній частині сезону?

— Я зіграв лише половину матчів з можливих, тому назвати хорошим цей період точно не назвеш, адже для мене головне грати. Я стараюся і багато працюю, але тренерському штабу видніше, хто сильніший в даний момент. Тому поки що ситуація така, будемо працювати, адже у мене контракт з Десною на 1,5 року.

— Провівши вже більше 40 матчів за Десну, ти не забив жодного м’яча. Та й в цілому на професійному рівні не значиться забитих м’ячів. І це при тому, що ти активно підключаєшся в атаку і віддаєш багато результативних передач. Чим поясниш такий феномен?

— Я сам про це думав, в юнацьких збірних забивав, а ось на клубному рівні поки що не щастить. Може мало працюю над завершенням атаки, можливо варто більше пробивати по воротах. Але в цілому, це не рідкість для захисників, які мало забивають. Згадайте того ж Тюрама, він забив лише два м’ячі, зате які. Можливо і мої важливі м’ячі ще попереду. А головне, щоб команда вигравала, для захисника понад усе не дати забити супернику, а забивають нехай нападники, хоча у Десни з ними також вистачає проблем.

— Перше півріччя Десна закінчила на 11 місці, а в підсумковій таблиці виявилася на восьмому. Як оціниш гру команди у другій частині сезону?

— Важко дати об’єктивну оцінку, у нас був непростий період, коли ми не могли забити п’ять матчів поспіль — старалися, виконували тренерську установку, але не йшло — просто тотальне невезіння. Але в матчі з Черкасами стався переломний момент, забили три м’ячі і гра пішла. Тому вважаю, що кінцівку чемпіонату ми провели на хорошому рівні.

— Зараз багато розмов про те, що Десна  налаштовується поборотися за Прем’єр-лігу. Це серйозні наміри керівництва, як думаєш?

— Наскільки я знаю, то перед командою стоятиме завдання потрапити в першу трійку, а якщо формат УПЛ знову поміняють, то цілком ймовірно, що це гарантує підвищення в класі. Якщо це так, то дійсно здорово, завжди приємно грати, коли перед командою ставлять високі завдання. Тим більше, що керівництво обіцяє провести реконструкцію поля, для футболістів головне, щоб зробили якісний газон в Чернігові, щоб ми могли показати свою гру.

— Граючи в Динамо тебе часто викликали до юнацьких збірних, розкажи, що запам’яталося з того періоду?

— Збірну очолював Олександр Олександрович Лисенко, причому він працював в U 15, 16, 17 і я разом з ним переходив по всім віковим групам збірної України. У нас тоді була хороша команда, але нам трохи не щастило. Пам’ятаю, в боротьбі за вихід на чемпіонат Європи нам випало грати з французами. Франція була дуже сильною, той ж Поль Погба вже тоді був зіркою на полі, про нього мало хто знав, але Погба дійсно був на голову вище всіх. Коли він обігрував гравців або віддавав передачу, було приємно дивитися, і вже тоді усвідомлювали, що росте зірка світового рівня.

Або той же Лукаку в Бельгії. Уже тоді він нас просто вдвічі перевершував фізично, відібрати м’яч у Ромелу було неможливо, тому не дивно що його запрошують провідні клуби світу.

— На час Євро всі команди йдуть у відпустку, як плануєш заповнювати вимушену паузу?

— Команда збирається 25 червня, тому до цього часу буду підтримувати форму і відновлюватися після непростого сезону, як фізично, так і морально. Головне підійти до старту сезону з новими силами і в хорошій формі.

Бліц

Клуб: Ліверпуль, Реал

Збірна: Англія

Тренер: Клопп

Футболіст: Коентрау, Марсело

Мрія: зіграти в Лізі Чемпіонів

Символічна збірна всіх часів: Касільяс — Рамос, Аггер, Тіаго Сілва, Роберто Карлос — Хабі Алонсо, Джерард, Погба — Мессі, Роналду, Бейл