Неофіційний сайт вболівальників ФК Десна
08-13315501_1355991174414730_5233274437140526789_n

От і завершився сповнений великих емоцій першолігівський сезон 2015-2016. У порівнянні з осінньою частиною чемпіонату наша Десна піднялася на три турнірні сходинки. Але доводиться констатувати: восьме місце – це все-таки не зовсім те, що деснянці бралися виборювати. Разом із тим, переконливо перемігши в заключному домашньому матчі краматорський Авангард – 3:1, на фініші наші з таким же рахунком поступилися у Миколаєві тамтешнім «муніципалам».

Цей шалений ритм

У другій частині сезону 2015/2016 Десні випали випробування, як-то кажуть, по повній. Річ у тім, що пізньої осені були зіграні матчі трьох стартових турів другого кола, і волею календаря розіграшу наші помірялися силами не з тими командами, котрі перебувають у першій лізі на провідних ролях. Зате тепер, весною, прямо зі старту, довелося з’ясовувати стосунки з усіма претендентами на перехід у Прем’єр лігу. А таких, як відомо, було шестеро. І жодного прохідного матчу між протистояннями з ними не передбачалося. Коли ж настала черга ігор з командами з підвалин турнірної таблиці, аутсайдери у свою чергу не давали змоги бодай трішки перевести подих. Бо мали свій великий клопіт — відчайдушно прагнули не втратити першолігівський статус.

Втім, за день до останнього туру стало відомо, що і путівка в елітний дивізіон буде тільки одна, і матчі плей-офф відміняються. А відтак більшість матчів заключного ігрового дня одразу втратила свою значимість. А зустріч Миколаїв — Десна і перед цим сприймалася в афіші туру як локальне протистояння сусідів-середняків. Зазначимо, що на фініші осінньої частини чемпіонату підопічні Руслана Забранського були шостими, а наші – одинадцятими. І ось тепер вони опинилися у самісінькій середині турнірної таблиці, а їхнє протистояння могло позначитися на підсумковому результаті лише мінімально.

Фірмовий гол Дениса Фаворова

Календар весняних матчів миколаївців виявився майже аналогічним нашому. І неважко уявити, наскільки «свіжими» і фізично, і психологічно команди-суперниці підійшли до цього поєдинку. Втім, наші розпочали гру досить жваво, і уже на 7-ій хвилині забили гол. У притаманному йому стилі відзначився Фаворов. Денис несподівано вискочив із-за спини захисника і, упевнено діючи на «другому поверсі», різким ударом головою спіймав воротаря на протиході.

Відтак мимоволі пригадувалося, що нинішньої весни у попередніх виїзних матчах деснянці пропустили лише один гол. Так що, здавалося, можна з оптимізмом стежити за подальшими перипетіями на полі. Але футбол — це і справді непередбачувана гра.

У наші ворота

Ще до перерви нападникові господарів Віктору Берку вдалося зробити те, що , приймаючи Десну на своїх полях, не змогли атакувальники усіх провідних команд ліги разом. Йшла 23-я хвилина, коли двоє наших оборонців залишалися статистами того, як Віктор, перехопивши м’яч, щодуху мчить у штрафний майданчик деснянців. І, зрештою, зрикошетивши від одного із них, шкіряна куля опинилася у сітці. А п’ятнадцять хвилин потому Берко, котрий, до речі, ніяк не міг забити, починаючи із жовтня минулого року, оформив дубль. Він виконав штрафний так, що м’яч і через «стінку» перелетів, і нашого воротаря Богдана Когута обминув. При цьому голкіпер, як-то кажуть, і оком не моргнув.

Треба визнати, що рахунок першого тайму цілком відповідав змагальним перипетіям. Забивши швидкий гол, наша команда почала грати другим номером. Миколаївці ж у свою чергу не мали нічого проти такого розподілу ролей. Однак почався другий тайм – і на полі вималювалася зовсім інша картина. Ініціативу рішуче захопили наші. І тільки завдяки трьом замінам, які одну за одною в середині тайму провів наставник «муніципалів» Руслан Забранський, гра поступово вирівнялася. А під завісу матчу наші отримали «оборотку». Йшла уже 90-а хвилина, коли миколаївці, котрі тільки-но вперто захищалися, розігнали стрімку контратаку, і з подачі Дмитра Кошелюка інший свіжий гравець Юрій Батюшин забив третій гол. А кількома хвилинами раніше запекла боротьба за м’яч між Ваге Саркисяном, котрий теж вийшов на заміну, і Фаворовим закінчилася тим, що останній спересердя
ударив свого візаві по потилиці. І, звісно, отримав червону картку.

…І «третій тайм»

А як вплинув результат матчу на підсумкове турнірне становище команд? Ніяк. Миколаїв так і залишився на сьомому місці. Слідом за ним – наші. Вигравши в останньому турі у за набраними очками з Десною зрівнявся Нафтовик-Укрнафта. Але в охтирців гірші додаткові показники.

І ще. Після повернення у Чернігів, деснянців очікує «третій тайм». Йдеться про зустріч з ними, на яку запрошуються уболівальники. Призначена вона на 2 червня в актовому залі готелю «Профспілковий» по вул. Шевченка,105-а.Початок – о 18.30.

Відтак команда піде у відпустку. А уже на 25 липня у першій лізі намічається старт нового сезону.